Jedyny na świecie przepływowy sterylizator powietrza z wbudowanym systemem pomiaru skuteczności.
Narzędzie do skutecznej walki z wirusami i bakteriami w Twoim otoczeniu – walki o czyste powietrze. Puchacz to ultra bezpieczny, wyjątkowo cichy przepływowy sterylizator powietrza zaprojektowany do stosowania w pomieszczeniach,  w których przebywają ludzie. Puchacz powstał, ponieważ pragnęliśmy oddać w ręce społeczeństwa urządzenie, które w sposób maksymalnie bezpieczny dla każdego człowieka zapewni mu dostęp do najlepszej jakości powietrza w miejscu pracy, domu oraz we wnętrzu użyteczności publicznej lub komercyjnej.

W trosce o zdrowie użytkowników sterylizatorów powietrza, do stworzenia naszego Puchacza wykorzystaliśmy najnowocześniejsze, autorskie technologie. To one sprawiły, że już dziś możemy oddać w Twoje ręce prawdopodobnie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sterylizator powietrza na rynku.

Przepływowy sterylizator powietrza UVC
Puchacz to dwa urządzenia jednocześnie: sterylizator przepływowy UVC i ozonator. Funkcja sterylizatora przepływowego zapewnia przepływ w zakresie od 100 do 380 metrów (w zależności od parametrów powietrza) sześciennych na godzinę co sprawia że jest on skuteczny dla rozległych pomieszczeń o kubaturze do 80 metrów kwadratowych. Czujnik ruchu gwarantuje pracę urządzenia tylko wtedy kiedy w pobliżu przebywają ludzie co znacznie wydłuża czas pracy generatora plazmy będącej źródłem promieniowania UVC.

Praca generatora jest monitorowania za pomocą zaawansowanych czujników wykrywających natężenie promieniowania aktywnego w zakresie promieniowania pasma 263 nanometrów tak aby mieć pewność że w każdym momencie urządzenie zapewnia 100% wydajności. Puchacz utrzymuje cały wewnętrzny obszar komory reakcji w polu energii falowej o natężeniu 20-30mW w paśmie 263nm. Te parametry zapewniają natychmiastowy rozpad wirusów takich jak SARS-CoV-2. Nie jest potrzebny praktycznie żaden czas ekspozycji, reakcja jest natychmiastowa ponieważ jest gwarancja utrzymania odpowiedniej dawki energii. Główny 32-bitowy procesor Puchacza wykonany w architekturze ARM przetwarza informacje o natężeniu promieniowania UVC, temperaturze, ciśnieniu i wilgotności powietrza, a także o stężeniu pyłu. Dane te są mierzone zarówno na wlocie do urządzenia jak i na jego wylocie. Dzięki czemu sterylizator Puchacz monitoruje własną skuteczność działania, regulując jednocześnie wewnętrzne natężenie pola promieniowania UVC zarówno przed zbyt niską wartością jaki i przed zbyt dużą. Za duże dawki energii powodują wytworzenie się dużej ilości ozonu w wyniku reakcji promieniowania UVC z powietrzem. Odpowiednie algorytmy dbają u utrzymanie bezpiecznych wartości nieszkodliwych dla człowieka.

Puchacz oprócz czujników natężenia promieniowania posiada także czujnik stężenia ozonu, dzięki czemu jest w stanie wykryć przekroczenie górnych parametrów i zbalansować parametry wewnętrzne aby chronić ludzi w swoim otoczeniu. Puchacz to jedyne na świecie urządzenie do sterylizacji przepływowej z funkcjami ochrony przed nadprodukcją ozonu i w głównej mierze stanowi o jego wyjątkowości. Funkcja ozonatora gwarantuje do 20 gram ozonu na godzinę z pomiarem stężenia w powietrzu podczas całego procesu sterylizacji pomieszczenia. Takie rozwiązanie daje pewność co do odpowiedniego stężenia gazu które jest niezbędne do właściwego przebiegu procesu. Puchacz automatycznie po uzyskaniu odpowiedniego stężenia ozonu w powietrzu utrzymuje je przez
1 minutę i rozpoczyna proces de-ozonowania.

De-ozonowanie jest kolejną unikalną funkcją. Poprzez emisję promieniowania podczerwonego temperatura powietrza w specjalnej komorze jest podnoszona do 250°C co pozwala na szybką likwidację ozonu z powietrza i jego ponowną przemianę w tlen. O zakończeniu procesu i spadku poziomu ozonu do nieszkodliwego dla człowieka Puchacz informuje poprzez sieć RS485. Cały proces w trybie automatycznym zajmuje Puchaczowi mniej niż 3 godziny dla pomieszczeń do 30 metrów kwadratowych. Klasyczne metody ozonowania powodują że powietrze w pomieszczeniu jest szkodliwe dla człowieka przez prawie 3 dni ponieważ tyle wynosi okres pół-rozpadu ozonu w temperaturze 20°C. Puchacz połączy się także z systemem kontroli dostępu i umożliwi blokadę wejścia do pomieszczenia wykorzystując w tym celu wbudowaną magistralę RS485. Ochroni w ten sposób zdrowie użytkowników, personelu i gości a administratorowi da pewność co do skuteczności procesu sterylizacji. Wszystkie komponenty wewnętrzne są monitorowane i można je łatwo nadzorować z aplikacji ASOO CP co znacznie ułatwia zarządzanie nimi w rozległych obiektach takich jak hotele, biurowce czy szpitale. Atuty: – Puchacz mierzy swoją skuteczność zarówno w technice UVC jak i ozonowania – daje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności – Puchacz posiada system de-ozonowania, po 3 godzinach pokój jest gotowy do sprzedaży (tradycyjne metody 3 dni).

Przepływowy sterylizator powietrza 1

Puchacz oczyszcza powietrze wykorzystując promieniowanie UVC. Ta technologia jest znana od lat i powszechnie stosowana w sterylizatorach do likwidacji drobnoustrojów takich, jak bakterie, wirusy czy pleśń. Promieniowanie UVC nie występuje naturalnie na Ziemi. Gdy jego płynące ze Słońca fale spotykają się z atmosferą naszej planety, tworzy się ozon, gromadzący się w stratosferze jako warstwa ozonowa, pochłaniająca promieniowanie UVC. Sam ozon, wynik spotkania światła i tlenu, jest również silnym środkiem antyseptycznym, toksycznym jednakże dla człowieka.

Czy bezpieczne jest stosowanie promieniowania UVC generującego ozon w sterylizatorach?
Tak, przy założeniu, że wykorzystuje się fale odpowiedniej długości bez pasm szkodliwych dla ludzi i monitoruje się ilości generowanego ozonu. Aby sterylizator powietrza spełnił jednak swoją rolę w każdej sytuacji, dostarczając najlepszej jakości powietrze przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla ludzi w swoim otoczeniu, także promieniowanie i prędkość przepływu powietrza powinny być nieustannie monitorowane oraz dostosowywane. I tu wkracza Puchacz. To pierwsze urządzenie z wbudowanymi czujnikami pomiaru promieniowania, generowanego ozonu oraz warunków, jakie panują w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym. Dzięki tym sensorom praca Puchacza jest zawsze skuteczna i bezpieczna.

Przepływowy sterylizator powietrza 2

Co zapewnia trwałość, skuteczność i bezpieczeństwo działania Puchacza?
Puchacz jest zaopatrzony w 15 czujników, monitorujących między innymi warunki panujące we wnętrzu. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynikająca np. z sytuacji pogodowej lub po prostu umytej podłogi, ciśnienie, temperatura, a także zapylenie powietrza to warunki wpływające na skuteczność działania sterylizatora. Puchacz mierzy te czynniki i dopasowuje przepływ powietrza tak, aby jego praca nie została zakłócona i zawsze dawała ten sam efekt: czyste, doskonałej jakości powietrze. Ponadto Puchacz jest zaopatrzony w system pomiaru toksycznych ilości ozonu i minimalizuje generowanie energii, która doprowadza do jego powstania. Puchacz działa w temperaturze już od 0 stopni Celsjusza, co również jest wyjątkowe dla tego typu urządzeń.

Budowa Puchacza
Puchacz został zaprojektowany w taki sposób, aby swoim wyglądem i sposobem funkcjonowania mógł się bezinwazyjnie dopasować do każdego wnętrza. Prosta, biała bryła stanowi minimalistyczne opakowanie dla zaawansowanej technologii gwarantującej to, co najważniejsze dla zdrowia człowieka – czyste powietrze. Powietrze z pomieszczenia wpływa przez wstępną komorę pomiarową, następnie zostaje poddane działaniu promienników UVC, znajdujących się w rdzeniu, obudowanym stalą ocynkowaną oraz otoczonym ekranem, zapewniającym bezpieczeństwo użytkowników przed promieniowaniem.

Przepływowy sterylizator powietrza 4

Wysterylizowane powietrze zostaje uwolnione licznymi otworami znajdującymi się w dolnym panelu urządzenia. Puchacz działa niemal bezgłośnie. Jedyną inwazyjną funkcją jest jego skuteczność w poprawie jakości powietrza w pomieszczeniu.

Integracja z systemem kontroli ASOO

Jeszcze jedną zaletą Puchacza, która wyróżnia go na tle innych urządzeń, jest możliwość integracji z systemem ASOO, naszym autorskim narzędziem i oprogramowaniem do kontroli pomieszczeń. Jest to szczególnie istotne i pomocne, gdy Puchacz pracuje w bardzo dużych pomieszczeniach. Puchacz posiada bowiem generator ozonu, umożliwiający odkażanie dużych wnętrz. Dzięki integracji z ASOO, zapewniającej stały, samodzielny monitoring stanu sterylizatora, proces ten przebiega z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Puchacz zawiera czujnik ruchu, jeśli podczas odkażania wykaże on jakiekolwiek zagrożenie dla zbliżającego się człowieka, system ASOO zablokuje dostęp do pomieszczenia.
Możliwość odkażania ozonem funkcjonuje tylko we współpracy Puchacza z systemem ASOO.

Poznaj Puchacza jeszcze lepiej, zaproś innowacyjną technologię do swojego wnętrza i oddychaj czystym powietrzem! Sprawdź w sklepie