Elektroniczny czytnik kart z transponderem NFC

Parametry techniczne
Zasilanie 24-30VDC
Pobór prądu
(przekaźnik wyłączony)
20 mA (24VDC)
Pobór prądu
(przekaźnik włączony)
35 mA (24VDC)
Chwilowy pobór prądu MAX 40 mA (24VDC)
Dane styków wbudowanego
przekaźnika
Prąd znamionowy DC 1A/24VDC
Maksymalne napięcie zestyków 30VDC
Maksymalna moc łączeniowa 24 W
Parametry środowiskowe
Temperatura pracy od -35 do +70°C
Temperatura składowania -40-80°C
Stopień szczelności IP20
Wilgotność względna
(bez kondensacji)
90%

Panel czytnika kart hotelowych — NFC

Do panelu czytnika masz możliwość dodania dodatkowych opcji, które wyróżniają charakter Twojego hotelu. Posiada on podświetlany numer pokoju, który pomoże Ci w szybszym odnalezieniu odpowiednich drzwi. Ponadto wykonywany jest indywidualnie pod zamawiającego, dzięki czemu masz możliwość wyboru koloru oraz umieszczenia firmowego logo. Jego styl dodatkowo podkreśla zamontowane od dołu oświetlenie LED Luminos, które rzuca światło wzdłuż ściany na podłogę.

W przypadku gdy w Twoim obiekcie korytarze nie posiadają naturalnego oświetlenia, to rozwiązanie znacznie ułatwi poruszanie się po hotelu. Całą konstrukcję zamknęliśmy w obudowie o grubości zaledwie 10 mm. Urządzenia posiadają funkcje “Proszę posprzątać” oraz “Nie przeszkadzać” do których ikony przygotowała specjalnie dla nas artystka grafik Natalia Kulka.

Funkcje czytnika tagów NFC

Czytnik jest kompatybilny ze wszystkimi standardami Mifare/NFC. Działa z nowoczesnymi dokumentami, kartami płatniczymi i zegarkami z funkcją NFC+. Oprócz tego wszystkiego zadbaliśmy także o dwa wejścia do podłączenia kontaktronów oraz czujnik odległości i światła w celu zabezpieczenia przed sabotażem.

Wszystkie informacje z czytnika są przekazywane do systemu ASOO, w którym przez przeglądarkę sprawdzisz stan swojego obiektu. Urządzenie zapewnia połączenie pomiędzy systemami kontroli pracy, kontroli dostępu, systemu rozliczeń, kontroli systemu alarmowego. Integruje w sobie wszystkie niezbędne funkcje w celu maksymalnego uproszczenia obsługi. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu osiągnięcia MTBF 216 000h (25 lat) ze współczynnikiem awaryjności 0,055% w skali roku.

Czytnik NFC posiada następujące cechy

 • 1 bezpotencjałowe wyjście przekaźnikowe NO o obciążalności 1A/24VDC
 • 2 bezpotencjałowe wejścia cyfrowe służące do podłączenia kontaktronów
 • 8 LED Luminos do oświetlenia ciągów komunikacyjnych
 • interfejs RS-485 bez izolacji optycznej
 • wbudowany unikalny numer seryjny
 • zbliżeniowo-optyczny czujnik sabotażu
 • sygnalizacja optyczną stanu pracy urządzenia
 • napięcie zasilania 24-30VDC

Normy i dyrektywy zastosowane podczas projektowania i produkcji czytnika IPH NFC

 • PN-EN 61010-1:2011
 • PN-EN IEC 61000-6-2:2019-04
 • PN-EN 61000-6-3:2008
 • PN-EN 61000-6-3:2008/A1:2012
 • PN-EN 62368-1:2015-03
 • PN-EN 50130-4
 • PN-EN 60601-1:2011
 • ETSI EN 300 330-1
 • ETSI EN 300 330-2
 • LVD 2014/35/UE
 • EMC 2014/30/UE
 • RoHS/2011/65/UE
 • RED/2014/53/UE
 • REACH/2006/1907

Funkcjonalność czytnika NFC

Kilka lat temu banki zaczęły wprowadzać bezdotykowe karty kredytowe i debetowe, czyli takie, którymi można płacić, zbliżając je na niewielką odległość do terminala. Jest to niewątpliwie główne zastosowanie technologii NFC (Near Field Communication), czyli standardu technologicznego opartego na RFID (Radio Frequency Identification), który, aby działać, nie wymaga wewnętrznego źródła zasilania i może bezprzewodowo przesyłać informacje na niewielkie odległości. NFC to ta sama technologia, która umożliwia bezpieczne płatności mobilne (takie jak Google Pay, Samsung Pay i Apple Pay) powszechnie znane jako “zbliżeniowe”. Wystarczy, że użytkownik umieści swój telefon w zasięgu czytnika NFC, a natychmiast zostanie mu zaprezentowana treść lub wykona czynność: zażąda usługi, zapisze się do oferty lub dokona płatności.

Jak można wykorzystać technologię NFC do poprawy satysfakcji klienta?

Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej technologii NFC hotele mogą w bezpieczny i prosty sposób ułatwić uwierzytelnianie, np. dostęp do pokoju. Przykładem jednego z zastosowań jest wykorzystanie NFC do zastąpienia kluczy i kart z paskiem magnetycznym.
Elektroniczny element chipowy może być osadzony na nośnikach takich jak bransoletki, breloczki, kółka na klucze, plakietki, a nawet półtrwałe tatuaże (zaprojektowane tak, aby przetrwały tak długo jak pobyt gości) lub w stałych miejscach, takich jak punkty dostępu.
Dzięki temu rozwiązaniu właściciele hotelu mogą kontrolować aktywność swoich gości bez bezpośredniej ingerencji oraz zakłócania ich pobytu.

Dostęp mobilny – czytnik kart hotelowych

Jednym z zastosowań NFC, które jest najbardziej związane z obsługą klienta, jest dostęp za pomocą telefonu komórkowego, gdzie działa on jako klucz do otwarcia pokoju lub innych obszarów hotelu, za każdym razem, gdy zbliżamy telefon komórkowy do punktu dostępu. W tym przypadku klient po zameldowaniu się otrzymuje e-mail lub wiadomość SMS do pobrania małej aplikacji dostępowej, z której będzie mógł korzystać podczas pobytu.
Oprócz otwierania drzwi za pomocą telefonów komórkowych lub innych nośników technologia NFC może umożliwić wiele różnych zastosowań, takich jak dokonywanie płatności, przyspieszenie wymeldowania lub ułatwienie połączenia WiFi: dzięki umieszczeniu jednego lub kilku czytników NFC w pokojach lub pomieszczeniach ogólnodostępnych, każdy może uzyskać dostęp do sieci, po prostu przykładając telefon lub kartę do znacznika bez wpisywania hasła, podczas gdy dostęp do połączeń zewnętrznych nadal podlega ochronie.

Nie tylko dla gości – czytnik NFC

Czytnik kart hotelowych umożliwia pracownikom hotelu uzyskanie natychmiastowego dostępu do wszystkich istotnych informacji na temat danego elementu wyposażenia i koniecznej konserwacji.
W większych hotelach zastosowanie kart magnetycznych może być równie przydatne do rejestracji czasu pracy obsługi, od kucharzy po recepcjonistów, przez właścicieli hoteli w ramach ich codziennych zadań.
Monitorowanie aktywności w czasie rzeczywistym to dobry sposób na organizacje pracy całego obiektu i sposób na zapewnienie, że wszystkie zadania są wykonywane w odpowiednim czasie.